Karma dla psa – premium, super premium, gourmet | karma premium

W jednym z poprzednich wpisów 'rozprawiłem' się z karmami holistycznymi (zapraszam do lektury: Karmy Holistyczne) tym razem bierzemy na warsztat nazwy typu karma premium, karma super premium, super hiper extra premium, gourmet itp.

O ile w przypadku karm holistycznych 'przydomek' jest używany z umiarem (tak naprawdę niewiele jest karm na świecie używających nazwy 'holistic') o tyle karm klasy 'premium' jest mnóstwo.

Co tak naprawdę oznaczają premium, super premium, gourmet?

Te wszystkie terminy powinny, powtórzmy powinny oznaczać iż taka karma jest sporządzona z lepszych składników, droższych chciałoby by się powiedzieć. Że jest lepsza.

Ale … no właśnie powinny takie być … a często nie są. Nie istnieje żaden ustalony standard który narzucałby producentom wymagania które należy spełnić by posługiwać się nazwą karma premium. I wielu producentów bezwstydnie to wykorzystuje. Umieszczenie w nazwie karma  premium w nazwie czy opisie nic nie kosztuje.

Efektowne opakowanie, wysoka cena, piękne słowa na ulotkach reklamowych i …. bieda w misce – tak niestety często wygląda karma premium.

Zwróćcie uwagę na tego tupu stwierdzenia …. zawsze mówcie – 'sprawdzam', nie dajcie się złapać na ten blef. Sprawdźcie czy Wasza karma  premium aby na pewno jest premium. Wasz pies na to zasługuje. Możecie zacząć od lektury postów na naszej stronie lub zajrzeć na anglojęzyczne strony internetowe. 

Comments are closed.