Acana Adult Dog

Acana Adult Dog

Ocena Acana Adult Dog:

Dog Food Analysis: 4/6

Dog Food Advisor: 5/5

Dog Food Scoop: 5/5

 

 

 

 

 

 

 

Skład: Dehytratyzowane mięso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka, groszek, brązowy ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i rozmarynem), świeże mięso łososia, wątróbka z kurczaka, świeże całe jaja, lucerna, olej z łososia, dynia, kurza chrząstka (naturalne źródło glukozaminy i chondroityny), jabłka, marchewka, zielona rzepa, żurawina wielkoowocowa, świdośliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pęcheżykowaty, algi czerwone), korzeń łopianu, korzeń prawoślazu, jagody jałowca, kozieradka, nasiona kopru, dzięgiel litwor, rokitnik zwyczajny, korzeń cykorii, pokrzywa, liście czerwonej maliny, ostrpest, liście mięty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku + witaminy i minerały.
 

Recenzja:

Co mi się podoba: wszystkie składniki mięsne są zdefiniowane co do formy i gatunku – mączka + świeże mięso z kurczaka i łososia.

Po drugie, mięsa jest sporo (a psom bardziej służy białko z mięsa niż z ziarna – jest lepiej przyswajalne).

Po trzecie, składniki poza-mięsne są również dobre – groszek, ryż czy owies to są wszystko wartościowe składniki, naturalne przeciwutleniacze, brak jakiegokolwiek szkodliwego czy nawet lekko kontrowersyjnego składnika. Co więcej firma produkująca karmę Acana Adult Dog szczyci się tym że ich składniki mięsne są wolne od antybiotyków i hormonów ,  mięso jest nigdy nie mrożone i … w przypadku kurczaków jest to kurczak 'free run' czyli wolnego chowu (więcej na ten temat w artykule – Mięso w Karmie). Właściwie czytając ulotkę na stronie Acany zaczynam się zastanawiać czy aby przypadkiem my, ludziska biedne, nie jemy gorzej niż psy karmione na Acanie, w końcu nie jemy free run chicken zbyt często:).

Co mi się nie podoba: nie mam uwag, ja jako ja, Dog Food Analysis obniżył karmie Adult Dog ocenę za zbyt małą ilość mięsa … może w Ameryce faktycznie ilość mięsa w Acana Adult Dog jest niska … w naszym kraju jest inaczej;).

Zapraszam do czytania innych recenzji karm:

 

Karmy Acana
Recenzje Karm