Arden Grange Adult Large Breed: with fresh chicken & rice

Ocena Dog Food Analysis: 3/6

Ocana Dog Food Advisor: brak

Ocena Dog Food Scoop: brak

 

 

 

Składniki:

mięso z kurcząt w postaci mączki* (min. 27%), ryż pełnoziarnisty (min. 26%),kukurydza pełnoziarnista, tłuszcz z kurcząt*, pulpa buraczana, świeże mięso z kurcząt (min. 5%), suszone drożdże piwne, sproszkowane jaja, mączka rybna*, siemię lniane, tran*, składniki mineralne, witaminy, nukleotydy, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z żurawiny, chondroityna, glukozamina, MSM, wyciąg z juki

*zabezpieczone  mieszaniną tokoferoli (witamina E)  i wyciągiem z rozmarynu

Ocena

Mięso (jakość i ilość):

Pierwszym składnikiem karmy jest mięso z kurczaka w postaci mączki (27%). W karmie pojawia się również mięso z kurcząt oraz mączka rybna (bez etoksykiny) jednak w procesie produkcji utracą one ok. 80% wagi i nie będą stanowić znaczących wagowo składników.

Wszystkie składniki mięsne karmy Adult Large Breed: with fresh chicken & rice są dobrej jakości a po zliczeniu … okazuję się ponad 28 procent karmy to skłądniki mięsne. Dużo? Mało? Dog Food Analysis uważa że za mało ale 28  procent mięsa w karmie to jak na nasze polskie standardy ilość wystarczająca.

I jeszcze uwaga odnośnie tłuszczu … bo też jest na poziomie i podnosi wartość karm Arden Grange w moich oczach – tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie.

Warzywa, Owoce, Zboża:

Dog Food Analysis docenia zastosowanie pełnoziarnistego ryżu w karmie Adult Large Breed: with fresh chicken & rice ale później się ‘czepia’ – a to że kukurydza jest słabo przyswajalna przez psy i że jest popularnym alergenem, a to że pulpa buraczana to zwykły wypełniacz a nie wartościowy produkt, no i całe jaja byłyby lepsze niż sproszkowane.

Oni się czepiają a my … będziemy dużo mniej. A dlaczego? Bo kukurydza jest dobrej jakości – pełnoziarnista, i jako tako nie jest wcale gorszym składnikiem od innych zbóż.  Pulpa buraczana jest wprawdzie składnikiem kontrowersyjnym bo to produkt pochodny ale … według wielu źródeł jest wspaniałym źródłem włókna które jest tak niezbędne dla zdrowia psiaków. Jeśli więc pulpa buraczana nie występuje w nadmiarze w karmie to … nie ma się czego czepiać. A w karmie Arden Grange nie stanowi głównego źródła węglowodanów.

Dodatki:

Dodatki są fajne w karmie Adult Large Breed: with fresh chicken & rice –  tran, wyciąg z juki, prepiotyki, minerały. Wszystko na poziomie

Podsumowanie:

Karma Arden Grange Adult Large Breed: with fresh chicken & rice to ciekawa propozycja – dobrej jakości  mięsko plus w miarę dobrej jakości źródła węglowodanów i świetne dodatki. Braki? Mięsa mogłoby być więcej (za te pieniądze:)), no i … niektórym może się nie spodobać stosowanie pulpy buraczanej i suszonych drożdży piwnych.