Arden Grange Adult: rich in fresh salmon & rice

Ocena Dog Food Analysis: 3/6

Ocana Dog Food Advisor: brak

Ocena Dog Food Scoop: brak

 

 

 

Składniki:

świeże mięso z łososia (min. 26%), ryż pełnoziarnisty (min. 26%),kukurydza pełnoziarnista , tłuszcz z kurcząt*, mięso z kurcząt w postaci mączki*, pulpa buraczana, suszone drożdże piwne, sproszkowane jaja, mączka rybna*, siemię lniane, tran*, składniki mineralne, witaminy, nukleotydy, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z żurawiny, chondroityna, glukozamina, MSM

*zabezpieczone  mieszaniną tokoferoli (witamina E)  i wyciągiem z rozmarynu

Ocena

Mięso (jakość i ilość):

Pierwszym składnikiem karmy jest świeży łosoś (26%). Ale … w procesie produkcji łosoś utraci ok. 80% masy i wyląduje bardzo daleko na liście składników karmy Arden Grange Adult: rich in fresh salmon & rice. W karmie pojawia się również mięso z kurcząt w postaci mączki oraz mączka rybna (bez etoksykiny- Ethoxyquin) jednak na dość odległych miejscach co oznacza, iż nie będą stanowić znaczących wagowo składników.

Wszystkie składniki mięsne karmy Adult: rich in fresh salmon & rice są dobrej jakości ale jest ich stanowczo za mało na karmę firmy o dużych aspiracjach i wysokiej cenie. Dlatego właśnie ta karma firmy Arden Grange została oceniona na 3 przez DFA (mimo, iż oceniali poprzednią recepturę karmy z wyższą zawartością składników mięsnych).

Tradycyjnie doceńmy …  tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie.

Warzywa, Owoce, Zboża:

Dog Food Analysis docenia zastosowanie w karmie Arden Grange Adult: rich in fresh salmon & rice pełnoziarnistego ryżu ale później się ‘czepia’ – a to że kukurydza jest słabo przyswajalna przez psy i że jest popularnym alergenem, a to że pulpa buraczana to zwykły wypełniacz a nie wartościowy produkt, no i całe jaja byłyby lepsze niż sproszkowane.

Oni się czepiają a my … będziemy dużo mniej. A dlaczego? Bo kukurydza jest dobrej jakości – pełnoziarnista, i jako tako nie jest wcale gorszym składnikiem od innych zbóż.  Pulpa buraczana jest wprawdzie składnikiem kontrowersyjnym bo to produkt pochodny ale … według wielu źródeł jest wspaniałym źródłem włókna które jest tak niezbędne dla zdrowia psiaków. Jeśli więc pulpa buraczana nie występuje w nadmiarze w karmie to … nie ma się czego czepiać. A w karmie Arden Grange nie stanowi głównego źródła węglowodanów.

Przyczepimy się natomiast do ilości ‘ziaren’ – za dużo ich jest w stosunku do mięsa.

Dodatki:

Dodatki są fajne w karmie Arden Grange Adult: with fresh chicken & rice –  tran, wyciąg z juki, prepiotyki, minerały. Wszystko na poziomie

Podsumowanie:

Karma Arden Grange Adult: rich in fresh salmon & rice to jedna z najmniej ciekawych propozycji firmy (może nawet najgorsza) wprawdzie składniki mięsne (i rybne) są dobrej jakości ale jest ich bardzo mało – i to jest mój główny zarzut. Niektórym (ale już nie mnie:)) może się również nie spodobać stosowanie pulpy buraczanej i suszonych drożdży piwnych.