Arden Grange Mini Adult: rich in lamb & rice

Ocena Dog Food Analysis: brak

Ocana Dog Food Advisor: brak

Ocena Dog Food Scoop: brak

 

 

 

Składniki:

mięso z jagniąt w postaci mączki* (min. 30%), ryż pełnoziarnisty (min. 26%),kukurydza pełnoziarnista, tłuszcz z kurcząt*, pulpa buraczana, suszone drożdże piwne, sproszkowane jaja, mączka rybna*, siemię lniane, tran*, składniki mineralne, witaminy, nukleotydy, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z żurawiny, chondroityna, glukozamina, MSM, wyciąg z juki

*zabezpieczone  mieszaniną tokoferoli (witamina E)  i wyciągiem z rozmarynu

Ocena

Mięso (jakość i ilość):

Pierwszym składnikiem karmy jest mięso jagnięce w postaci mączki (30%). W karmie pojawia się również mączka rybna (bez etoksykiny) jednak na dość odległym miejscu i i nie zwiększy znacząco ilości ‘mięsa’ w karmie.

Oba składniki – zarówno mączka jagnięca jak i rybna w karmie Arden Grange Mini Adult: rich in lamb & rice  są dobrej jakości i razem stanowią wagowo ponad 30 procent  karmy. Dużo? Mało? Jak na nasze polskie realia to całkiem sporo.

I jeszcze mała uwaga odnośnie tłuszczu … bo jest taki jak powinien być i podnosi wartość karm Arden Grange w moich oczach – tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie.

Warzywa, Owoce, Zboża:

Dog Food Analysis docenia zastosowanie pełnoziarnistego ryżu w karmach Arden Grange ale później się ‘czepia’ – a to że kukurydza jest słabo przyswajalna przez psy i że jest popularnym alergenem, a to że pulpa buraczana to zwykły wypełniacz a nie wartościowy produkt, no i całe jaja byłyby lepsze niż sproszkowane.

Oni się czepiają ale my … nie będziemy tacy surowi. A dlaczego? A dlatego że: kukurydza jest dobrej jakości – pełnoziarnista, i jako tako nie jest wcale gorszym składnikiem od innych zbóż.  Pulpa buraczana jest wprawdzie składnikiem kontrowersyjnym bo to produkt pochodny ale … według wielu źródeł jest wspaniałym źródłem włókna które jest tak niezbędne dla zdrowia psiaków. Jeśli więc pulpa buraczana nie występuje w nadmiarze w karmie to … nie ma się czego czepiać. A w karmie Arden Grange Mini Adult: rich in lamb & ricenie pojawia się aż tak wysoko na liście składników więc nie stanowi głównego źródła węglowodanów.

Dodatki:

Dodatki są fajne w karmie Arden Grange Mini Adult: rich in lamb & rice –  tran, wyciąg z juki, prepiotyki, minerały. Wszystko na poziomie.

Podsumowanie:

Karma Arden Grange Mini Adult: rich in lamb & rice to ciekawa propozycja – dobrej jakości  mięsko plus w miarę dobrej jakości źródła węglowodanów i świetne dodatki. A słabości? Mięsa mogłoby być więcej (za te pieniądze:)), no i … niektórym może się nie spodobać stosowanie pulpy buraczanej i suszonych drożdży piwnych.