Arden Grange Sensitive – Ocean White Fish and Potato

Ocena Dog Food Analysis: 3/6

Ocana Dog Food Advisor: brak

Ocena Dog Food Scoop: brak

 

 

 

Składniki:

ziemniaki (min. 42%), mięso z białych ryb (Łupacz) w postaci mączki (min. 26%), pulpa buraczana, tłuszcz z kurcząt*, siemię lniane, tran*, suszone drożdże piwne, sproszkowane jaja, składniki mineralne, witaminy, nukleotydy, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z żurawiny, chondroityna, glukozamina, MSM, wyciąg z juki.

*zabezpieczone  mieszaniną tokoferoli (witamina E)  i wyciągiem z rozmarynu

Ocena

Mięso (jakość i ilość):

Pierwszym mięsnym składnikiem karmy jest mączka z białych ryb (26%). I tyle w sumie:)

Wszystkie składniki mięsne karmy Arden Grange Sensitive – Ocean White Fish and Potato są dobrej jakości ale jest ich stanowczo za mało na karmę firmy o dużych aspiracjach i wysokiej cenie. Pewnie dlatego właśnie ta karma firmy Arden Grange została oceniona na 3 przez DFA (mimo, iż oceniali poprzednią recepturę karmy z wyższą zawartością składników mięsnych).

Tradycyjnie doceniamy …  tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie.

Warzywa, Owoce, Zboża:

Głównym skladnikiem ‘warzywnym’ (ale też i głównym składnikiem karmy) są ziemniaki i to dobra wiadomość bo ziemniaki są dobrym składnikiem ‘niemięsnym’. Poza tym w karmie jeszcze pulpa buraczana której zwykle Dog Food Analysis się czepia argumentując że  to zwykły wypełniacz a nie wartościowy produkt. no i całe jaja byłyby lepsze niż sproszkowane.

Oni się czepiają a my … nie będziemy. Pulpa buraczana jest wprawdzie składnikiem kontrowersyjnym bo to produkt pochodny ale … według wielu źródeł jest wspaniałym źródłem włókna które jest tak niezbędne dla zdrowia psiaków. Jeśli więc pulpa buraczana nie występuje w nadmiarze w karmie to … nie ma się czego czepiać. A w karmie Arden Grange nie stanowi głównego źródła węglowodanów.

Jeśli czegoś się czepiać będziemy to ogólnej ilości produktów niemięsnych – jest ich po prostu za dużo na karmę z najwyższej półki.

Dodatki:

Dodatki są fajne w karmie Arden Grange Sensitive – Ocean White Fish and Potato –  tran, wyciąg z juki, prepiotyki, minerały. Wszystko na poziomie.

Podsumowanie:

Karma Arden Grange Sensitive – Ocean White Fish and Potato to jedna z najmniej ciekawych propozycji firmy. Wprawdzie składniki rybne są dobrej jakości ale jest ich bardzo mało. Jeśli więc zdecydujecie się na zakup tej karmy (bo jakby nie patr