Arden Grange Weaning/Puppy: rich in fresh chicken

Ocena Dog Food Analysis: 4/6

Ocana Dog Food Advisor: brak

Ocena Dog Food Scoop: brak

 

 

 

Składniki:

świeże mięso z kurcząt (min. 25%), mięso z kurcząt w postaci mączki* (min. 25%), ryż pełnoziarnisty (min. 14%) kukurydza pełnoziarnista, tłuszcz z kurcząt*, pulpa buraczana, suszone drożdże piwne, sproszkowane jaja, mączka rybna*, siemię lniane, tran*, składniki mineralne, witaminy, nukleotydy, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z żurawiny, chondroityna, glukozamina, MSM, wyciąg z juki

*zabezpieczone  mieszaniną tokoferoli (witamina E)  i wyciągiem z rozmarynu

Ocena

Mięso (jakość i ilość):

Dog Food Analysis zauważa, iż pierwszym składnikiem karmy jest kurczak. Jednak w procesie produkcji z 25% kurczaka pozostanie … 5 bo straci ok. 80 procent wagi. Drugim składnikiem karmy jest mączka z kurczaka i to jest tak naprawdę główny składnik mięsny karmy Arden Grange   Weaning/Puppy: rich in fresh chicken. W karmie pojawia się również mączka rybna (bez etoksykiny) jednak jej pozycja na liście składników nie wskazuje na to by był to znaczący wagowo składnik karmy.

Wszystkie składniki mięsne karmy Weaning/Puppy: rich in fresh chicken są dobrej jakości a po zliczeniu … okazuję się iż ponad 30 procent karmy Arden Grange składa się ze składników mięsnych. Dużo? Mało? Dog Food Analysis wolałby widzieć więcej ale mimo wszystko jest to ponad 30% mięska – na rynku jest mnóstwo karm które się nawet nie zbliżają do takich liczb.

I jeszcze uwaga odnośnie tłuszczu … bo też jest na poziomie i podnosi wartość karm Arden Grange w moich oczach – tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie.

Warzywa, Owoce, Zboża:

Dog Food Analysis docenia zastosowanie pełnoziarnistego ryżu a później się ‘czepia’ – a to że kukurydza jest słabo przyswajalna przez psy i że jest popularnym alergenem, a to że pulpa buraczana to zwykły wypełniacz a nie wartościowy produkt, no i całe jaja byłyby lepsze niż sproszkowane.

Oni się czepiają a my … będziemy dużo mniej. A dlaczego? Bo kukurydza jest dobrej jakości – pełnoziarnista, i jako tako nie jest wcale gorszym składnikiem od innych zbóż. Pulpa buraczana jest wprawdzie składnikiem kontrowersyjnym bo to produkt pochodny ale … według wielu źródeł jest wspaniałym źródłem włókna które jest niezbędne dla zdrowia psiaków. Jeśli więc pulpa buraczana nie występuje w nadmiarze w karmie to … nie ma się czego czepiać.

Dodatki:

Dodatki są fajne w karmie Weaning/Puppy: rich in fresh chicken –  tran, wyciąg z juki, prepiotyki, minerały. Wszystko na poziomie

Podsumowanie:

Karma Weaning/Puppy: rich in fresh chicken to ciekawa propozycja – dobrej jakości  mięsko plus w miarę dobrej jakości źródła węglowodanów i świetne dodatki. Braki? Mięsa mogłoby być więcej, no i … niektórym może się nie spodobać stosowanie pulpy buraczanej i suszonych drożdży piwnych.