Artemis Fresh Mix Dla Dorosłych Psów Ras Średnich i Dużych

Karma Dla Psa - Artemis Fresh Mix dla psów dorosłych ras dużychOcena Dog Food Analysis: 5/6 (poprzednia formuła)

Ocena Dog Food Advisor: 4/5

Ocena Dog Food Scoop: 5/5

 

 

 

 

 

Skład:
Kurczak, mączka mięsna z kurczaka, indyk, jęczmień, brązowy ryż, płatki owsiane, proso, groszek zielony, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), przecier pomidorowy, ziemniaki, mięso z kaczki, mięso z łososia, jaja, siemię lniane, substancja wzmacniająca zapach, olej z łososia (źródło DHA), mączka mięsna z ryb, chlorek choliny, suszony korzeń cykorii, odtłuszczone mleko w proszku, wodorosty, marchew, jabłka, borówki amerykańskie, szpinak, żurawina, ekstrakt z rozmarynu, natka pietruszki, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z zielonych pędów jęczmienia z ziarnem, L-karnityna, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces Cerevesiae Fermentation Solubles, Dried Aspergillus Oryzae Fermentation Extract, witamina E suplement, proteinat żelaza, proteinat cynku, proteinat miedzi, siarczan żelaza,siarczan cynku, siarczan miedzi, jodek potasu, wit. B1 (Thiamine Mononitrate), proteinat manganu, tlenek manganu, kwas askorbinowy, witamina A suplement, biotyna, pantotenian wapnia, siarczan manganu, selen (Sodium Selenite), Pyridoxine Hydrochloride (witamina B6), witamina B12 supplement, Ryboflawina, witamina D supplement, Kwas foliowy.

Ocena:

Mięso (ilość i jakość)

3 pierwsze składniki  karmy Artemis Fresh Mix Dla Dorosłych Psów Ras Średnich i Dużych to składniki mięsne. Mięso z kurczaka i mięso z indyka utraci ok. 80% wagi w procesie produkcji dlatego głównymi składnikami mięsnym karmy będzie mączka z kurczaka. 3 ‘mięska’ na początku plus kaczka, łosoś i mączka mięsna z ryb na dalszych miejscach – mięsa jest sporo ale … Dog Food Analysis i Dog Food Advisor chciałyby go widzieć więcej. 

Co do jakości ani Dog Food Scoop ani też Dog Food Analysis się nie czepia, czepia się natomiast Dog Food Advisor … mączki mięsnej z ryb (fish meal). Według tego serwisu fish meal to produkt pochodny, pozostałe serwisy nie są tak surowe w osądzie. Jednak nawet Dog Food Analysis docenia brak etoksykiny (rakotwórczego konserwanta) w mączce rybnej.

Tłuszcz w karmie Artemis Fresh Mix Dla Dorosłych Psów Ras Średnich i Dużych jest bardzo dobrej jakości (z kurczaka) i z dobrymi konserwantami.

Warzywa, Owoce, Zboża:

Wszystkie składniki w należytej jakości: główne ‘ziarna’ karmy to brązowy ryż, jęczmień, ryż, płatki owsiane, proso. Karma zawiera ciekawy zestaw warzyw i owoców, Dog Food Advisor się troszkę przecieru pomidorowego czepia ale tylko troszkę:). Ogólnie rzecz biorąc – świetnie.

Dodatki:

Całe jaja, probiotyki, chelatowane minerały i wiele wiele innych fajnych dodatków – tak trzymać.

Podsumowanie:

Karma Artemis Fresh Mix Dla Dorosłych Psów Ras Średnich i Dużych to dobra karma, nie bez powodu jest wysoko oceniana przez amerykańskie serwisy i przez Whole Dog Journal. Jeśli czegoś można by się przyczepić to … do ilości mięsa – zarówno Dog Food Analysis jak i Advisor obniżają ocenę z tego właśnie powodu.  My – polecamy.