Taste of The Wild High Prairie

Karma Dla Psa Taste of the Wild High PrairieOcena Dog Food Analysis: 6/6 (poprzednia formuła)

Ocena Dog Food Advisor: 5/5

Ocena Dog Food Scoop: 5/5

 

 

 

 

 

Skład:
Mięso z bizona, mączka mięsna z baraniny, mączka mięsna z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, zielony groszek, ziemniaki, kanadyjski olej rzepakowy, pieczone mięso z bizona, pieczona dziczyzna, naturalny zapach, przecier pomidorowy, mączka z ryb oceanicznych, sól, suszony korzeń cykorii, pomidor, borówka amerykańska, malina, wyciąg z juki Schidigera, Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei and Lactobacillus plantarum, Trichoderma longibrachiatum, tiamina, biotyna, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

Ocena:

Mięso (ilość i jakość)

Ilość: 3 pierwsze składniki  karmy Taste of The Wild High Prairie to składniki mięsne, na dalszych miejscach znajdziecie pieczone mięso z bizona, dziczyznę i mączkę z ryb oceanicznych. Wprawdzie pierwszym składnikiem karmy jest mięso z bizona (jedliście kiedyś?) które utraci ok. 80% wagi w procesie produkcji i spadnie na dużo niższe pozycje, ale na drugim i trzecim miejscu są mączki z baraniny i kurczaka a jak wiadomo (co podkreśla zawsze Dog Food Advisor) zawierają 300% więcej białka niż mięso surowe. Co do ilości mięsa wszystkie amerykańskie serwisy są zgodne – mięsa w karmie Taste of The Wild High Prairie jest wystarczająco dużo (należy dodać, iż Dog Food Analysis ocenia wprawdzie poprzednią – bardziej mięsną formułę karmy). 

Jakość: ani Dog Food Scoop ani Dog Food Analysis się nie czepia, czepia się troszkę Dog Food Advisor … mączki mięsnej z ryb oceanicznych (fish meal). Według tego serwisu ocean fish meal to niezdefiniowany rodzaj mięska, pozostałe serwisy nie są tak surowe w osądzie. Zresztą Dog Food Analysis sam przyznaje, że ryby są bardzo daleko na liście oraz docenia brak etoksykiny (rakotwórczego konserwanta) w mączce rybnej. Jakość pozostałych składników mięsnych jest nieskazitelna – wszystkie rodzaje mięsa są określone.

Tłuszcz w karmie Taste of The Wild High Prairie jest niemięsny – canola oil czyli rzepak. Jeśli chodzi o canola oil to … co producent to inna ‘gadka’ – ci którzy go używają twierdzą że jest świetny, wielu innych potrafi go kreślić. My się nie czepiamy:).

Warzywa, Owoce, Zboża:

Taste of The Wild High Prairie to karma typu ‘grain free’ czyli wolna od zbóż. Zamiast zbóż mamy ziemniaki i groszek – i są to składniki dobrej jakości, gdzieś tam daleko na liście jest przecier pomidorowy którego lubi się czepiać Dog Food Advisor, ale my nie:) i są borówki maliny i pomidory. Fajne dodatki ale raczej nie będą stanowić znaczących wagowo składników (tak zresztą powinno być:))

Dodatki:

Minerały witaminy … wszystko ok, ale … jest jedno ‘ale’ – a mianowicie jaja. Polski dystrybutor nie przetłumaczył dokładnie składu – w wersji anglojęzycznej pojawia się ‘egg product’ w polskiej ‘jaja’. A to nie to samo. Egg product to nic innego jak … jajko bez skorupki. Jakością nie musi odbiegać od całych jaj … ale może. Absolutnie nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, proszę tylko o … dokładne tłumaczenie (problem dokładnych tłumaczeń jest dużo większy i zajmiemy się nim już niedługo).

Podsumowanie:

Karma Taste of The Wild High Prairie to świetna karma, w pełni zasługująca na oceny w amerykańskich serwisach i Whole Dog Journal. Jak wszystkie inne karmy Taste of the Wild należy do karm wysoko mięsnych i tym samym wysoko białkowych. Polecamy.