Taste of The Wild Pacific Stream

Ocena Dog Food Analysis: 5/6

Ocena Dog Food Advisor: 5/5

Ocena Dog Food Scoop: 5/5

 

 

 

 

 

Skład:
Mięso z łososia, mączka mięsna z ryb oceanicznych, słodkie ziemniaki, kanadyjski olej rzepakowy, mączka mięsna z łososia, wędzone mięso z łososia, błonnik z ziemniaka, naturalny zapach, suszony korzeń cykorii, pomidory, borówka amerykańska, malina, wyciąg z juki Schidigera, Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, biotyna, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

Ocena:

Mięso (ilość i jakość)

Ilość: 2 pierwsze składniki  karmy Taste of The Wild Pacific Stream to składniki mięsne (Mięso z łososia i mączka mięsna z ryb oceanicznych) a  na dalszych miejscach znajdziecie mączkę mięsną z łososia i wędzone mięso z łososia. Wprawdzie pierwszym składnikiem karmy jest mięso z łososia które utraci ok. 80% wagi w procesie produkcji i spadnie na dużo niższe pozycje, ale na drugim miejscu jest mączka mięsna z ryb oceanicznych i to będzie głowny składnik ‘mięsny’ –  jak wiadomo (co podkreśla zawsze Dog Food Advisor) mączki zawierają 300% więcej białka niż mięso surowe. Reasumując: 4 składniki mięsne (czy też rybne jak ktoś woli:)) – dwa w formie meal, jeden surowy i jeden wędzony – mięska jest sporo ale … nie tak dużo jak w innych karmach Taste of The Wild. Dog Food Analysis obniża ocenę pewnie z tego względu. 

Jakość: ani Dog Food Scoop ani Dog Food Analysis się nie czepia, czepia się troszkę Dog Food Advisor … mączki mięsnej z ryb oceanicznych (fish meal). Według tego serwisu ocean fish meal to niezdefiniowany rodzaj mięska, Dog Food Analysis używa słowa ‘named’ czyli ‘określony’ – sami zdecydujcie, dodam tylko, że Whole Dog Journal umieścił wszystkie karmy Taste of The Wild na swojej liście. Dog Food Analysis docenia brak etoksykiny (rakotwórczego konserwanta) w mączce rybnej. Jakość pozostałych składników mięsnych jest nieskazitelna – wszystkie rodzaje mięsa są określone.

Tłuszcz w karmie Taste of The Wild High Prairie jest niemięsny – canola oil czyli rzepak. Jeśli chodzi o canola oil to … co producent to inna ‘gadka’ – ci którzy go używają twierdzą że jest świetny, wielu innych potrafi go kreślić. My się nie czepiamy:).

Warzywa, Owoce, Zboża:

Taste of The Wild High Prairie to karma typu ‘grain free’ czyli wolna od zbóż. Zamiast zbóż mamy ziemniaki i jest to składnik dobrej jakości, gdzieś tam daleko na liście są borówki maliny i pomidory. Fajne dodatki ale raczej nie będą stanowić znaczących wagowo składników (tak zresztą powinno być:))

Dodatki:

Minerały witaminy … wszystko ok w karmie Taste of The Wild Pacific Stream.

Podsumowanie:

Karma Taste of The Wild Pacific Stream to świetna karma, w pełni zasługująca na oceny w amerykańskich serwisach i Whole Dog Journal. W odróżnieniu od innych karm Taste of the Wild – Pacific Stream ma mniej mięsa i co za tym idzie mniej białka (25%). Jeśli Twojemu psu znudziła się karma ‘na kurczaku’ może spróbować Taste of The Wild Pacific Stream? Chyba że wystraszą Was obiekcje Dog Food Advisor dotyczące ryb oceanicznych.