Taste of the Wild Sierra Mountain

taste of the wildOcena Dog Food Analysis: brak

Ocena Dog Food Advisor: 5/5

Ocena Dog Food Scoop: 5/5

 

 

 

 

 

Skład:
Jagnięcina, mączka z jagnięciny, słodkie ziemniaki, ziemniaki, zielony groszek, olej rzepakowy, białko z groszku, pieczona jagnięcina, przecier pomidorowy, naturalny aromat, sól, chlorek choliny, mieszanina tokoferoli (naturalny konserwant i źródło witaminy E), suszony korzeń cykorii, tauryna, pomidory, jagody, maliny, wyciąg z juki Schidigera, suszone produkty fermantacji Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, ekstrakt fermentacji longibrachiatum Trichoderma, biotyna, niacyna, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów

Ocena:

Mięso (ilość i jakość)

Ilość: 2 pierwsze składniki  karmy Taste of the Wild Sierra Mountain to składniki mięsne (jagnięcina i mączka z jagnięciny) a  na dalszych miejscach znajdziecie pieczoną jagnięcinę. Wprawdzie pierwszym składnikiem karmy jest jagnięcina która utraci ok. 80% wagi w procesie produkcji i spadnie na dużo niższe pozycje, to na drugim miejscu jest mączka z jagnięciny i to będzie główny składnik ‘mięsny’ –  jak wiadomo (co podkreśla zawsze Dog Food Advisor) mączki zawierają 300% więcej białka niż mięso surowe. Mamy więc 3 składniki mięsne – jeden w formie meal, jeden surowy i jeden pieczony – mięska jest całkiem sporo ale … nie tak dużo jak w innych karmach Taste of The Wild, mogłoby go być więcej.

Jakość: wszystkie rodzaje mięsa są określone, czyli jakość jest na odpowiednim poziomie.

Tłuszcz w karmie Taste of The Wild High Prairie jest niemięsny – canola oil czyli rzepak. Jeśli chodzi o canola oil to … co producent to inna ‘gadka’ – ci którzy go używają twierdzą że jest świetny, wielu innych potrafi go kreślić. My się nie czepiamy:).

Warzywa, Owoce, Zboża:

Taste of the Wild Sierra Mountain to karma typu ‘grain free’ czyli wolna od zbóż. Zamiast zbóż mamy ziemniaki i groszek – i są to składniki dobrej jakości, gdzieś tam daleko na liście jest przecier pomidorowy którego lubi się czepiać Dog Food Advisor, ale my nie:) i są borówki maliny i pomidory. Fajne dodatki ale raczej nie będą stanowić znaczących wagowo składników (tak zresztą powinno być:))

Dodatki:

Minerały witaminy … wszystko ok w karmie Taste of the Wild Sierra Mountain.

Podsumowanie:

Karma Taste of the Wild Sierra Mountain to porządna karma o średniej zawartości białka, w pełni zasługująca na oceny w amerykańskich serwisach i Whole Dog Journal. Jeśli Twojemu psu znudził się kurczak (albo ma uczulenie na kurczaka)… to ta karma Taste of the Wild może być ciekawą alternatywą.