ZiwiPeak

Nadeszła pora na recenzje karm firmy ZiwiPeak. Coś o firmie? Proszę bardzo – firma została założona przez Kimberly i Petera Mitchell w odległym kraju Nowej Zelandii. Produkcja odbywa się w miejscowości  Mount Maunganui (nie pytajcie gdzie to dokładnie jest bo Wam nie powiem:)) i w USA.

ZiwiPeak nie prowadzi, ani też nie prowadził żadnych inwazyjnych testów na zwierzętach a wszystkie badania przepradzane są z szacunkiem i troską o zwierzęta.

Coś o samych karmach też wypadałoby napisać – karmy Ziwipeak powstają w innej technologii niż większość karm na rynku – tzw. air dried, czyli suszenia powietrzem. Karmy ZiwiPeak to karmy koncepcyjne – odwzorowują dietę RAW (w Polsce znanej jako BARF) – czyli mięso, mięso i jeszcze raz mięso:). A mięso w karmach ZiwiPeak, jak i wszystkie inne składniki pochodzi z Nowej Zelandii. Na strona firmy można przeczytać, iż w karmach nie stosują BHT, BHA, Etoksykiny, glikoli i innych 'syfów'. Zaskakujące, iż karm ZiwiPeak nie ma na liście karm zatwierdzonych przez Whole Dog Journal za 2012 (ani wcześniej).

Ogólnie rzecz biorąc, na tle innych karm, karmy ZiwiPeak wyróżniają się dwojako – ilością mięsa w karmie (duuuużo) oraz ceną (nie znajdziecie chyba droższej karmy na świecie w przeliczeniu na kilogram, ale o tym już w recenzjach karm ZiwiPeak).

Firma Ziwipeak w ofercie posiada 3 karmy suche (tzw. all stage czyli odpowiednie dla wszystkich ras, wielkości i psów w każdym wieku):

Daily Dog Karma z Jagnięciną

Daily Dog Karma z Dziczyzną

Daily Dog Karma z Dziczyzną i Rybą

Zapraszam do lektury (i dyskusji oczywiście).